محصولات

راهنمای زائران اربعین

سفر میلیونی زائران به عتبات عالیات در ایام اربعین، نشانه حیات و بالندگی نهضت بزرگ عاشورا و فرصتی بی نظیر برای پیروان اهلبیت جهت معرفی این نهضت و حماسه بزرگ به جهانیان است. پیاد‎ه روی زائران و عشاق ثارالله در ایام اربعین از شهرهای مختلف عراق به سوی کربلا و خدمت‎رسانی به آنها که هر سال با شور و اشتیاق بیشتری انجام م‎یشود، خالق صحنه‎های بسیار زیبایی است که در هیچ نقطه از دنیا نمی‎توان مانند آن را یافت.

بی تردید هر میزان این حضور با آگاهی و شناخت همراه باشد، می‎تواند بهره وری زائران اربعین و استفاده از این مائده عظیم الهی از سوی زائران را افزایش دهد و برای رسیدن به این مقصود، اولین و اساسی‎ترین گام، آموزش زائران و اطلاع‎رسانی به هنگام در خصوص این سفر است.

به همین منظور ستاد مرکزی اربعین با تشکیل کمیته فرهنگی و آموزشی، سازوکارهای متعددی را اندیشیده و تدبیر کرده است. مجموعه پیش رو یکی از این اقدام‎هاست که به اطلاع‎رسانی و یادآوری نکات مهم و اساسی جهت حضور در مراسم پرشکوه پیاده‎روی اربعین، طبق تجربیات سال های گذشته و شرایط خاص سال جاری می‎پردازد، انتظار می‎رود با مطالعه و عمل به آن و نیز آگاه ساختن سایر زائران از مطالب آن دستمایه‎ای برای سفری خوب، همراه با معنویت باشد.

برای نوشتن نظرات خود کلیک کنید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پر طرفدارترین اخبار

بروبالا